Archive for the ‘finanse’ Category

Nowe rynki technologiczne

Nikt dzisiaj nie ma wątpliwości, że wielkie firmy technologiczne muszą kierować się oczekiwaniami własnych konsumentów, ale przede wszystkim wyznaczać trendy. Przecież nikt przed erą smartfonów nie był w stanie powiedzieć, że chciałby smartfona na określonym systemie operacyjnym. Dopiero gdy inżynierowie zaprezentowali ludziom tanie i udane modele telewizorów 3D, pojawiła się w głowie kolejnych konsumentów myśl o tym, aby sprawić sobie taki sprzęt i potem skutecznie spędzać przy nim czas.

Od kiedy jednak ze szkół wyższych wyszli młodzi ludzie, dla których w latach młodości pierwsze komputery i konsole były prawdziwą przygodą, inżynierowie czy projektanci gier komputerowych, wszystko w tym sektorze gospodarki przybrało na tempie, pojawiły się kolejne małe przedsiębiorstwa i wielkie korporacje technologiczne, która zalały rynek swoją coraz tańszą a jednocześnie innowacyjną elektroniką. Dzisiaj wszystkie smartfony sprzedawane na świecie pozwalają prognozować, że już niedługo większość abonentów światowej telefonii komórkowej będzie wykorzystywało tylko taki telefon. Aby jednak mogło dojść do tak dużego komercyjnego sukcesu projektu pod tytułem smartfon, rozwijać musiały się nie tylko firmy telekomunikacyjne, ale chociażby branża graficzna, która odpowiada nie tylko za dostarczanie nowoczesnych kart graficznych dla posiadaczy komputerów PC, ale także działająca na korzyść tabletów i oferująca wiele przełomowych patentów działających w absolutnie każdym nowym telewizorze trójwymiarowym.

Sukces na rynku technologicznym

W wielu firmach na rynku IT wyjątkowo wysoko ceni się opinie i sugestie szczególnie tych młodych konsumentów. To oni bowiem najszybciej łapią wszystkie trendy na rynkach technologicznych i własnymi działaniami w sieci przyczyniają się do popularyzacji pewnych marek lub bojkotu innych. Umiejętne słuchanie tego, co najmłodsi mają do powiedzenia, może być kluczowym elementem każdej strategii, dlatego aktualnie nie brakuje korporacji zatrudniających na potęgę przede wszystkim ludzi młodych, z odpowiednimi kwalifikacjami, ale także czuciem trendów i przynależnością do tej grupy wiekowej, która dzisiaj w sieci rozdaje karty.

Niewątpliwie coraz więcej pomysłów pochodzi z sieci i to co porusza się w mediach tradycyjnych niejednokrotnie inspirowane jest tym, o czym huczy Internet. I z pewnością gdyby nie wielkie przekonanie młodych ludzi o wyższości grafiki trójwymiarowej nad dotychczasowymi rozwiązaniami, po dziś dzień telewizory 3D nie byłyby tak mocno forsowane we wszystkich produktach. Mało tego, niemal każdy sprzęt działający w olśniewającej jakości HD oferuje także oglądanie obrazu 3D, więc za jednym zamachem można wejść w posiadanie najbardziej przełomowych i innowacyjnych technologii graficznych współczesnego świata. Jednocześnie oczekiwania względem grafiki stale rosną a producenci muszą zapewniać użytkownikom stały dostęp innowacji graficznych, w przeciwnym razie stracą zaufanie młodszych i w ten sposób spadną za konkurencję. Bez stałej oferty nowych pomysłów trudno o sukces w dzisiejszych czasach.

Nowe gadżety elektroniczne

Aktualnie istnieje wiele firm, które starają się w jakiś sposób nie tylko podążać za trendami, ale przede wszystkim je kształtować. To duża różnica, albowiem wydatki na innowacje i badania są przeważnie zdecydowanie większe niż nakłady na powielanie innych rozwiązań i wykupywanie patentów konkurentów. Łatwiej jest po prostu podążać za rynkiem i oferować ludziom to, co już inni skutecznie sprzedają, ale po lepszej cenie, aniżeli wziąć na siebie ciężar tworzenia nowych patentów graficznych czy produkcji przełomowych telefonów. Nie dziwi więc, że najwyżej młodzi ludzie oceniają przede wszystkim te marki, które skutecznie i umiejętnie przez wiele lat promują przełomowe technologie i biorą na siebie cały ciężar wprowadzania nowych patentów na rynek.

Uważa się dzisiaj, że najwięcej dobrego dla rynku smartfonów czy przenośnych odtwarzaczy muzycznych zrobiła firma Apple i Samsung, ale pierwsze fundamenty oraz prace nad tym tematem rozpoczynali inni i to na wiele lat wcześniej. Ich działania jednak nie były dostatecznie skuteczne i młodzi ludzie kompletnie nie byli zainteresowani konkretnymi rozwiązaniami – dopiero gdy inni inżynierowie zaproponowali nie tylko ładny estetycznie, ale także atrakcyjny graficznie i innowacyjny pod względami systemowymi gadżet elektroniczny, świat oszalał. I oczywistym jest, że na początku najchętniej po smartfony sięgali młodzi ludzie, ludzie biznesu i gadżeciarze. Dopiero z czasem okazało się, że tego typu telefony komórkowe idealnie nadają się dla absolutnie każdego człowieka, ze względu na prostotę obsługi.

Marzenia o domu

Każdy z nas marzy o własnym domu. Cóż z tego, kiedy najczęściej brakuje nam pieniędzy. Może odpowiedzią na spełnienie marzeń jest kredyt hipoteczny? Po co mamy mieszkać w wynajmowanych mieszkaniach, za które płacimy bajońskie sumy, kiedy możemy mieszkać we własnym domu. Kredyty hipoteczne są produktem dość powszechnym na polskim rynku. Kiedyś z zazdrością patrzyliśmy na kraje europejskie i Stany Zjednoczone, gdzie rodzina, nawet z niewielkim dochodem, mogła sobie pozwolić na samodzielne mieszkanie lub nawet własny dom. Wreszcie i u nas kredyty mieszkaniowe stały się czymś powszechnym. Od kilku lat coraz śmielej kierujemy się do banków, pytamy o zasady przyznania, składamy stosowne pisma i zaświadczenia i oczekujemy, że kredyt mieszkaniowy zostanie nam przyznany bez żadnych przeszkód. Rodzina z w miarę stałym dochodem, może sobie pozwolić na samodzielne kupno mieszkania lub budowę domu. Raty są na tyle dogodne, że jesteśmy w stanie je spłacać bez większych problemów i w bardzo krótkim czasie posiadamy samodzielne lokum.

Zakup i inwestycja

Pomysł na zakup własnego domu czy mieszkania rodzi się czasami bardzo spontanicznie. Odwiedzamy swoich znajomy, którzy kupili np. nowe mieszkanie i zastanawiamy się, dlaczego my też nie możemy mieć własnego, samodzielnego lokum. Wiadomo, że większości z nas nie stać na zakup mieszkania z własnych środków, dlatego wymyślono kredyty hipoteczne. Ponieważ taki kredyt zaciągamy na bardzo długi czas – dwadzieścia, trzydzieści lat, trzeba się dokładnie zastanowić nad każdym szczegółem. Warto pamiętać, że kredyt mieszkaniowy poręczamy całym naszym majątkiem. Co prawda rzadko się zdarza, by bank licytował zadłużone mieszkanie lub dom, bo bardziej zależy mu na regularnych spłatach rat, niż problemach ze sprzedażą, jednak istnieje ryzyko, że przeinwestujemy i kredyt hipoteczny sprawi nam więcej kłopotów niż radości. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zaciągnąć porady konsultantów w bankach i to w różnych, by uzyskać w miarę obiektywny obraz, co do tego, które kredyty mieszkaniowe są najkorzystniejsze dla klientów. Warto też poszperać w Internecie i poradzić się na forach. To jeden z najbardziej sprawdzonych sposobów.

Szukaj
    Wielu klientów banków na pytanie czym różni się kredyt (dowolnego rodzaju) od pożyczki odpowie, że w zasadzie są to nazwy określające ten sam produkt. Czy rzeczywiście są to pojęcia synonimiczne, czy w sensie prawnym, ekonomicznym są to takie same rodzaje stosunków? Zdecydowanie nie. Oczywiście to, co jest im wspólne to zaciągnięcie długu. Ale w sensie prawnym, w świetle konkretnych zapisów umowy kredyt jest zupełnie różnym produktem od pożyczki. Poznając różnice, zalety i wady obu produktów będziemy mogli świadomie podejmować decyzję, czy w danej sytuacji lepiej jest zaciągnąć kredyt czy pożyczkę. Kredyt bankowy jest rodzajem umowy zawartej w formie pisemnej (obligatoryjnie) między kredytodawcą (bankiem) a kredytobiorcą (osobą fizyczną). Na mocy tej umowy kredytodawca zobowiązuje się do udostępnienia środków finansowych kredytobiorcy na konkretny cel. Kredytobiorca zaś zobowiązuje się do zwrotu tych środków wraz z odsetkami wynikającymi z warunków umowy w określonym czasie. Większość umów bardzo precyzyjnie określa kwotę i rodzaj waluty w jakiej kredyt jest udzielany, sposób i warunki jego uruchomienia, cel kredytu, czas kredytowania wraz terminami spłaty rat, bądź całej kwoty, wysokość oprocentowania oraz sposób zabezpieczenia kredytu na wypadek odstąpienia od umowy przez kredytobiorcę. Co ważne w świetle polskiego prawa, dokładnie rzecz ujmując prawa bankowego, kredytów udzielać mogą tylko i wyłącznie banki. Co ciekawe banki nie muszą być właścicielami środków, które pożyczają. W praktyce na sfinansowanie udzielanych kredytów używają one pieniędzy pochodzących z lokat jakie przyjmują od swoich klientów. narzuty dwustronne na łóżko lampa sufitowa wisząca
finanse nowe rynki technologiczne sukces na rynku technologicznym nowe gadzety elektroniczne marzenia o domu zakup i inwestycja b 2 biz finanse kto moze refinansowac kiedy refinansowac kredyty dla nowych firm rodzaje jak uzyskac kredyty dla nowych firm kredyty dla nowych firm b 3 biz finanse b 2 pozyczki dlugoletnie splacanie zdolnosc kredytowa banki zarabiaja niekorzystny czas b 4 biz finanse b 3 ile kosztuje nie mamy wyjscia prowizja od wplat i wyplat oplaty za przelewy na koncie konto osobiste na co zwrocic uwage b 5 biz finanse b 4 tempo splacania kredytu pozyczka gotowkowa nieduza kredyt gotowkowy dlaczego jest drogi kredyt stabilnie splacany kredyt hipoteczny dlaczego jest tani b 6 biz finanse b 5 kredyty dla studentow kredyt studencki komu sie oplaca gdy kredytow jest za duzo kredyt konsolidacyjny kiedy i dlaczego efekty lokat overnight b 7 biz finanse b 6 lokata overnight co to takiego co wplywa na oprocentowanie lokaty od czego zalezy oprocentowanie bankowe pewne jak w banku lokaty bankowe czy strukturyzowane b 8 biz finanse b 7 dodatkowe obostrzenia lokat strukturyzowanych lokaty strukturyzowane na co uwazac typy lokat lokaty bankowe rozne rodzaje pozytywne aspekty ksiegowosci b 9 biz finanse b 8 uslugi ksiegowe dlaczego sie oplacaja oprocentowanie kredytu naszego mieszkania kredyt mieszkaniowy od czego zalezy oprocentowanie kredyt mieszkaniowy jaka procedura konto firmowe jak wybierac b 10 biz finanse b 9 po co komu konto w banku karty kredytowe na co uwazac kto moze zalozyc biuro rachunkowe uslugi rachunkowe na co zwrocic uwage co zrobic kiedy pozyczka zaczyna ciazyc b 11 biz finanse b 10 czym sie rozni pozyczka hipoteczna od kredytu hipotecznego jak oszczedzac na uslugach finansowych od czego zalezy zdolnosc kredytowa kredyt mieszkaniowy w jakiej walucie stopa procentowa i jej wplyw na kredyt hipoteczny b 12 biz finanse b 11 kredyt mieszkaniowy dla kogo i kiedy knf straznik bezpiecznych kredytow alternatywne inwestycje przyklady dla kogo oszczedzanie dla kogo inwestowanie lokaty oparte na roznych surowcach b 13 biz finanse b 12 kredyt balonowy z czym to sie je na co jaki kredyt ubezpieczenie komunikacyjne jakie i po co oc ac nnw co to jest czy oplaca sie dogadywac w sprawie ubezpieczenia oc b 14 biz finanse b 13 gdzie wykupic oc naprawa bezgotowkowa kontra odszkodowanie ubezpieczenie mieszkania warto wiedziec rozne rodzaje ubezpieczenia czym sie roznia konta b 15 biz finanse b 14 konto walutowe kiedy warto konto bankowe historia czeki na czym polegaja plastikowy pieniadz czyli karty debetowe co wybrac karte debetowa czy kredytowa b 16 biz finanse b 15 czeki w czasach nowozytnych karta debetowa zalety skad sie wziela karta kredytowa historia karty kredytowej karta debetowa dwa systemy rozliczen b 17 biz finanse b 16 karty kredytowe zagrozenia dla klienta karty kredytowe korzysci i koszty dla sprzedawcow wczesna historia oprocentowania typowe produkty bankowe lokata oszczednosciowa za i przeciw b 18 biz finanse b 17 kierunki zamawiane przedsiebiorcy inwestycje dotacje na okreslona dzialalnosc przedsiebiorstwa badawcze b 19 biz finanse b 18 szkolenie kadry kierowniczej panele sloneczne oraz wlasciwie dotacje dotacje na remonty budowlane szpitale potrzebuja pilnie kasy budowa drog b 20 biz finanse b 19 kredyt na motor czy quad gotowka juz teraz pozyczki bez zaswiadczen kapitalizm wolnorynkowa gospodarka stanow zjednoczonych biz finanse b 20