Kto może refinansować

W ostatnich latach na rynku finansowym coraz więcej mówi się o możliwości refinansowania kredytów, a więc pośrednim przejęciem zobowiązań przez inne banki. Z możliwości i zysków, jakie osiąga się refinansując kredyt hipoteczny skorzystać może praktycznie każdy kredytobiorca, niezależnie od tego, na jakim etapie spłaty kredytu znajduje się w tej chwili. W teorii kredyty hipoteczne mogą być refinansowane nawet tuż po ich zaciągnięciu. Warto jednak dobrze przemyśleć to, czy akurat w naszym przypadku refinansując kredyt mieszkaniowy faktycznie osiągniemy zysk. Refinansować kredyty mieszkaniowe mogą oczywiście jedynie te osoby, które nadal posiadają zdolność kredytową. Będzie ona, bowiem rozpatrywana przez nowy bank względem, którego zaciągniemy nowe zobowiązanie. Nowe zobowiązanie zawsze zastępuje poprzednie, co jest istotą refinansowania. Część banków wprowadziła uproszczone procedury badania zdolności kredytowej podczas refinansowania i analizuje jedynie historię spłat zaciągniętych wcześniej pożyczek.

Kiedy refinansować

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż może zmienić warunki spłaty swojego kredytu już w trakcie spłacania rat. Zmiana ta możliwa jest dzięki refinansowaniu kredytów. Najwięcej na takim działaniu skorzystają te osoby, które kredyty hipoteczne zaciągnęły podczas panowania niekorzystnych warunków na rynku finansowym. Przykładem może być tu każdy kredyt hipoteczny, który zaciągnięty został przy marży wyższej niż 2,5 punktu procentowego. Obecnie starając się o kredyty mieszkaniowe spotkamy się z ofertami znacznie niższych marż. Jest to głównym powodem, dzięki któremu refinansując kredyt mieszkaniowy możemy tak wiele zyskać. Również w przypadku kredytów zaciągniętych w zagranicznej walucie refinansowanie może dać bardzo dobre efekty w postaci zmniejszenia kosztów spłaty. Całkowicie nieopłacalne jest natomiast refinansowanie kredytów, które zaciągnięte były przy pomocy specjalnych programów rządowych, takich jak przykładowo program Rodzina Na Swoim. W związku ze zmianą kredyt nie będzie już dofinansowywany.

Kredyty dla nowych firm – rodzaje

Kredytów dla nowych firm mamy na rynku kilka rodzajów i właściwie tylko od samego przedsiębiorcy zależy, na który z nich się zdecyduje.
Jedną z częściej ostatnimi czasy wybieraną opcją jest linia kredytowa, umożliwiająca nam dokonywanie wszelkich niezbędnych płatności bez utraty płynności finansowej firmy, tak ważnej przecież w dzisiejszych czasach, zwłaszcza dla nowych firm na rynku. Jej główną zaletą jest fakt, iż tego rodzaju kredyt jest dla nas dostępny cały czas w okresie trwania umowy z bankiem, a pieniądze otrzymujemy właściwie natychmiast. W pewnym sensie przypomina ona trochę linię debetową zakładaną na rachunku bieżącym, jednakże w jej przypadku spłata nie jest dokonywana automatycznie.

Innym powszechnym rodzajem kredytu dla nowych firm jest oczywiście standardowy kredyt na rozpoczęcie działalności, w ramach którego przedsiębiorca otrzymuje ustaloną z bankiem kwotę funduszy i może nią dowolnie dysponować, przeznaczając ją na zakup wyposażenia. Kwota kredytu zależeć będzie przede wszystkim od tego, czy możemy zaproponować jakieś zabezpieczenie majątkowe. Tym bardziej, że banki w obawie przed dużym ryzykiem tego typu kredytów, ustalają limity kwot kredytów możliwych do zaciągnięcia bez zabezpieczeni. Najczęściej wynoszą one maksymalnie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jak uzyskać kredyty dla nowych firm

Procedura otrzymania takiego kredytu różni się nieco od kredytów dla firm już istniejących, bowiem nowo otwarta firma nie może oczywiście przedstawić zestawienia dochodów za lata poprzednie, ani zaproponować żadnego interesującego zabezpieczenia rzeczowego, ponieważ właśnie niejednokrotnie na zakup sprzętu niezbędnego do funkcjonowania firmy taki kredyt jest zaciągany. Z tego powodu, instytucje bankowe które oferują kredyty dla nowych firm wymagają, aby właściciel przedstawił doradcy jedynie najbardziej podstawowe dokumenty, takie jak: REGON, NIP, wpis do rejestru działalności gospodarczych oraz dowód osobisty.
Jednym z ważniejszych dokumentów w dokumentacji kredytowej będzie również biznes plan, oczywiście w uproszczonej wersji, ponieważ bank zadowoli się informacjami na temat charakteru działalności gospodarczej oraz przewidywanych zysków, które możliwe są do osiągnięcia w ciągu całego roku kalendarzowego. Zdarza się również, że bank nie wymaga od nas nawet poświadczenia przelewów do Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, co znacznie ułatwia przedsiębiorcy skompletowanie całości dokumentacji.

Kredyty dla nowych firm

Każdy, kto choć raz zastanawiał się nad otwarciem własnego biznesu świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że takie przedsięwzięcie wiąże się ze sporymi kosztami, które nie zawsze jesteśmy w stanie zgromadzić przed otwarciem działalności gospodarczej. Jednym ze sposobów pozyskania środków są kredyty dla nowych firm.

Niejednokrotnie, otwierając własny biznes, możemy liczyć na pomoc finansową rodziny lub przyjaciół, ale jeżeli i te opcje zawodzą nie powinniśmy tracić nadziei, bowiem zawsze możemy spróbować uzyskać kredyt bankowy na ten cel. Co prawda ostatnimi czasy liczba ofert kredytów na start na naszym rynku zmalała, co wynika z faktu, że w świetle kryzysu gospodarczego wiele firm nie jest w stanie przetrwać nawet roku na rynku. Niemniej jednak wciąż istnieje parę ciekawych możliwości finansowych, z których warto skorzystać.

Szukaj
    Wielu klientów banków na pytanie czym różni się kredyt (dowolnego rodzaju) od pożyczki odpowie, że w zasadzie są to nazwy określające ten sam produkt. Czy rzeczywiście są to pojęcia synonimiczne, czy w sensie prawnym, ekonomicznym są to takie same rodzaje stosunków? Zdecydowanie nie. Oczywiście to, co jest im wspólne to zaciągnięcie długu. Ale w sensie prawnym, w świetle konkretnych zapisów umowy kredyt jest zupełnie różnym produktem od pożyczki. Poznając różnice, zalety i wady obu produktów będziemy mogli świadomie podejmować decyzję, czy w danej sytuacji lepiej jest zaciągnąć kredyt czy pożyczkę. Kredyt bankowy jest rodzajem umowy zawartej w formie pisemnej (obligatoryjnie) między kredytodawcą (bankiem) a kredytobiorcą (osobą fizyczną). Na mocy tej umowy kredytodawca zobowiązuje się do udostępnienia środków finansowych kredytobiorcy na konkretny cel. Kredytobiorca zaś zobowiązuje się do zwrotu tych środków wraz z odsetkami wynikającymi z warunków umowy w określonym czasie. Większość umów bardzo precyzyjnie określa kwotę i rodzaj waluty w jakiej kredyt jest udzielany, sposób i warunki jego uruchomienia, cel kredytu, czas kredytowania wraz terminami spłaty rat, bądź całej kwoty, wysokość oprocentowania oraz sposób zabezpieczenia kredytu na wypadek odstąpienia od umowy przez kredytobiorcę. Co ważne w świetle polskiego prawa, dokładnie rzecz ujmując prawa bankowego, kredytów udzielać mogą tylko i wyłącznie banki. Co ciekawe banki nie muszą być właścicielami środków, które pożyczają. W praktyce na sfinansowanie udzielanych kredytów używają one pieniędzy pochodzących z lokat jakie przyjmują od swoich klientów. Usługi Poznań wywóz śmieci
finanse nowe rynki technologiczne sukces na rynku technologicznym nowe gadzety elektroniczne marzenia o domu zakup i inwestycja b 2 biz finanse kto moze refinansowac kiedy refinansowac kredyty dla nowych firm rodzaje jak uzyskac kredyty dla nowych firm kredyty dla nowych firm b 3 biz finanse b 2 pozyczki dlugoletnie splacanie zdolnosc kredytowa banki zarabiaja niekorzystny czas b 4 biz finanse b 3 ile kosztuje nie mamy wyjscia prowizja od wplat i wyplat oplaty za przelewy na koncie konto osobiste na co zwrocic uwage b 5 biz finanse b 4 tempo splacania kredytu pozyczka gotowkowa nieduza kredyt gotowkowy dlaczego jest drogi kredyt stabilnie splacany kredyt hipoteczny dlaczego jest tani b 6 biz finanse b 5 kredyty dla studentow kredyt studencki komu sie oplaca gdy kredytow jest za duzo kredyt konsolidacyjny kiedy i dlaczego efekty lokat overnight b 7 biz finanse b 6 lokata overnight co to takiego co wplywa na oprocentowanie lokaty od czego zalezy oprocentowanie bankowe pewne jak w banku lokaty bankowe czy strukturyzowane b 8 biz finanse b 7 dodatkowe obostrzenia lokat strukturyzowanych lokaty strukturyzowane na co uwazac typy lokat lokaty bankowe rozne rodzaje pozytywne aspekty ksiegowosci b 9 biz finanse b 8 uslugi ksiegowe dlaczego sie oplacaja oprocentowanie kredytu naszego mieszkania kredyt mieszkaniowy od czego zalezy oprocentowanie kredyt mieszkaniowy jaka procedura konto firmowe jak wybierac b 10 biz finanse b 9 po co komu konto w banku karty kredytowe na co uwazac kto moze zalozyc biuro rachunkowe uslugi rachunkowe na co zwrocic uwage co zrobic kiedy pozyczka zaczyna ciazyc b 11 biz finanse b 10 czym sie rozni pozyczka hipoteczna od kredytu hipotecznego jak oszczedzac na uslugach finansowych od czego zalezy zdolnosc kredytowa kredyt mieszkaniowy w jakiej walucie stopa procentowa i jej wplyw na kredyt hipoteczny b 12 biz finanse b 11 kredyt mieszkaniowy dla kogo i kiedy knf straznik bezpiecznych kredytow alternatywne inwestycje przyklady dla kogo oszczedzanie dla kogo inwestowanie lokaty oparte na roznych surowcach b 13 biz finanse b 12 kredyt balonowy z czym to sie je na co jaki kredyt ubezpieczenie komunikacyjne jakie i po co oc ac nnw co to jest czy oplaca sie dogadywac w sprawie ubezpieczenia oc b 14 biz finanse b 13 gdzie wykupic oc naprawa bezgotowkowa kontra odszkodowanie ubezpieczenie mieszkania warto wiedziec rozne rodzaje ubezpieczenia czym sie roznia konta b 15 biz finanse b 14 konto walutowe kiedy warto konto bankowe historia czeki na czym polegaja plastikowy pieniadz czyli karty debetowe co wybrac karte debetowa czy kredytowa b 16 biz finanse b 15 czeki w czasach nowozytnych karta debetowa zalety skad sie wziela karta kredytowa historia karty kredytowej karta debetowa dwa systemy rozliczen b 17 biz finanse b 16 karty kredytowe zagrozenia dla klienta karty kredytowe korzysci i koszty dla sprzedawcow wczesna historia oprocentowania typowe produkty bankowe lokata oszczednosciowa za i przeciw b 18 biz finanse b 17 kierunki zamawiane przedsiebiorcy inwestycje dotacje na okreslona dzialalnosc przedsiebiorstwa badawcze b 19 biz finanse b 18 szkolenie kadry kierowniczej panele sloneczne oraz wlasciwie dotacje dotacje na remonty budowlane szpitale potrzebuja pilnie kasy budowa drog b 20 biz finanse b 19 kredyt na motor czy quad gotowka juz teraz pozyczki bez zaswiadczen kapitalizm wolnorynkowa gospodarka stanow zjednoczonych biz finanse b 20