Kredyt mieszkaniowy: dla kogo i kiedy

Można powiedzieć, że kredyt mieszkaniowy jest dla ludzi. Pytanie, dla jakich ludzi i w którym momencie życia? Istnieje wiele sytuacji, w których można starać się o kredyt mieszkaniowy. Każdy powinien podejmować własne decyzje. Warto jednak poznać kilka hipotetycznych momentów, w których takie zobowiązanie można zaciągnąć. Młodzi, na dorobku Pierwszą grupą, która może myśleć o czymś takim, jak kredyt mieszkaniowy, są ludzie młodzi, na dorobku. Oczywiście, dorobek musi być już w miarę konkretny. W dzisiejszych czasach potrzebna jest niezła zdolność kredytowa oraz wkład własny. A na ten trzeba sobie zapracować. Jakby jednak nie było, osoby młode z pewnością mogą sięgać po kredyt mieszkaniowy. Dlaczego? Bo mają taką potrzebę. Według teorii, a także w praktyce, mieszkanie jest jedną z tych rzeczy, która potrzebna jest do życia niemal każdemu. Zwłaszcza, gdy chce się rozwijać. Ponieważ w Polsce rynek wynajmu nie istnieje, jedyną opcją jest kredyt mieszkaniowy. Powiększona rodzina Inna sprawa, że czasem młodzi mogą dotrwać w wynajmowanym pokoju do momentu, gdy na świecie pojawi się ich potomek. To kolejny punkt zwrotny, w którym można pomyśleć o kredycie. Z podobnych, co wyżej powodów. Wzbogaconych o kilka kolejnych, choćby takich, jak potrzeba większej powierzchni dla dziecka lub dzieci. Rzecz w tym, że kto bierze kredyt mieszkaniowy w takiej sytuacji, ten może borykać się z jego spłatą.

KNF – strażnik bezpiecznych kredytów

Niektóre instytucje są przemożne, chociaż działają po cichu. Należy do nich Komisja Nadzoru Finansowego, która ma decydujący wpływ na rynek finansowy w Polsce. Czy urzędnik może wpłynąć na to, że pożyczka gotówkowa będzie mniej dostępna? Może. Pod warunkiem, że pracuje w KNF. KNF – co to w ogóle jest? Trzyliterowy skrót należy rozszyfrować jako Komisję Nadzoru Finansowego. W telegraficznym skrócie: KNF to instytucja, która nadzoruje poczynania banków i innych firm działających w branży finansowej. Wpływa więc zarówno na usługi takie, jak pożyczka gotówkowa czy kredyt hipoteczny, jak i sprzedaż lokat inwestycyjnych. KNF jest urzędem państwowym. To ważne, ponieważ często zdarza się, że decyzje podejmowane przez tę instytucję są sprzeczne z tym, czego oczekiwałyby na przykład banki. Tyle, że KNF nie kieruje się interesem tych ostatnich, ale ma na uwadze stabilność całego systemu finansowego. Stąd tak duża uwaga, jaką przywiązuje do produktów takich, jak kredyt hipoteczny czy pożyczka gotówkowa. Oczywiście – w skali makro. Po co komu regulacje? W tym momencie może pojawić się pytanie – po co komu takie regulacje? Przecież banki same potrafią ocenić ryzyko i odpowiednio je wycenić. Otóż – problem polega na tym, że nie zawsze to potrafią. Często, dążąc do maksymalizacji zysków (w końcu to firmy, więc nic w tym dziwnego) błędnie oceniają różnego rodzaju zagrożenia.

Alternatywne inwestycje – przykłady

Złoto, wino, grunty – niezależnie od tego, jakie są, inwestycje alternatywne przyciągają poszukiwaczy mocnych wrażeń i nowych sposobów na zarobek. Oto kilka przykładów takich inwestycji. Spośród różnych inwestycji alternatywnych można wybrać kilka reprezentatywnych dla tej dziedziny. Oto one. Złoto – modne w 2011 roku Hitem roku 2011 było złoto. W połowie roku osiągnęło maksymalny kurs przyciągając także tych, którzy nie zajmują się inwestowaniem na co dzień. Dla profesjonalistów był to znak, że należy tego rodzaju inwestycje alternatywne zamykać. Dlaczego? Bo górka jest blisko. Problem ze złotem nie polega jednak na tym, że od pół roku jego kurs dołuje. Chodzi bardziej o to, że tak naprawdę funkcja złota jest w gospodarce minimalna. Wierzą w nie jedynie małe grupki wyznawców radykalnych amerykańskich polityków. Srebro – całkiem niezły wybór Zupełnie inaczej rzecz ma się ze srebrem. W zasadzie trudno zaliczać je do kategorii inwestycje alternatywne. Dlaczego? Ponieważ od lat wykorzystywane jest w różnych gałęziach przemysłu. I jako takie jest znacznie bardziej stabilne od podatnego na kaprysy spekulantów złota. W ostatnich latach ceny srebra idą w górę i niewiele wskazuje na to, żeby ta sytuacja miała się zmienić. Tym niemniej należy uważać i traktować je jako sposób na dywersyfikacje portfela, a nie szybkie i bezpieczne zyski.

Dla kogo oszczędzanie, dla kogo inwestowanie

Nie należy mieszać pojęciowo dwóch systemów walutowych. Oszczędzanie to nie inwestowanie. Dla kogo jest to pierwsze, a dla kogo drugie? Lokaty oszczędnościowe służą, jak sama nazwa wskazuje, oszczędzaniu. A inwestycje to sposób na pomnożenie majątku. Oszczędzanie – dla biednych To podstawa. Oszczędzanie, a więc kupowanie takich produktów finansowych jak lokaty oszczędnościowe, to rzecz dla tych, którzy nie dysponują dużym majątkiem. Dlaczego? Ponieważ nie wiąże się z przesadnym ryzykiem. A właśnie ryzyka powinni unikać ci, którzy mają niewielki majątek, w związku z czym każda strata będzie dla nich bolesna. Inna sprawa, że z małymi pieniędzmi inwestowanie jest nieco utrudnione. Możliwości są mniejsze, koszty wyższe, a więc potencjalny zarobek także ograniczony. Co prowadzi do przykrej konkluzji, że pieniądz lub pieniądz. Inwestowanie – dla bogatych A ponieważ pieniądz rzeczywiście lub pieniądz, to też znakomicie nadaje się do tego, żeby nim obracać. Czyli inwestować. To właśnie osoby, które już dysponują pewnym majątkiem i wolnymi zasobami finansowymi najczęściej je inwestują. Dzięki dużym środkom finansowym mogą dywersyfikować inwestycje, są też w stanie pogodzić się z pewną stratą. Inna sprawa, że wiele zamożnych osób może mieć niewielką motywację do tego, żeby pieniądze inwestować. Niektórzy wolą konsumować i żyć na wysokim poziomie.

Lokaty oparte na różnych surowcach

Lokaty strukturalne mogą być oparte o cokolwiek. Ważne, żeby przekonać klientów, że można na tym zarobić. Złoto, srebro, surowce, cokolwiek. Jakie są perspektywy, jakie rysują się przed klientami kupującymi różne struktury? Na złocie – nie taka błyszcząca Nie trzeba zajmować się zawodowo inwestycjami, żeby usłyszeć o lokowaniu pieniędzy w złoto. Nie trzeba od razu kupować sztabek, żeby to robić. Najczęściej wystarczą lokaty strukturalne oparte o ten surowiec właśnie. Problem w tym, że chociaż reklamy obiecują, nomen omen, złote góry, w praktyce bywa różnie. Przede wszystkim dlatego, że złoto jest coraz tańsze. I raczej nie zanosi się na to, żeby podrożało. Cała magia tego kruszcu wynika z jego na wpół mitycznego charakteru. W rzeczywistości złoto nie jest wykorzystywane w praktycznie żadnym przemyśle poza jubilerskim. A to sprawia, że lokaty strukturalne oparte o złoto wystawione są na żer spekulantów. Na srebrze – niezłe fundamenty Nieco inaczej jest w przypadku srebra. Wprawdzie także ten kruszec cieszy się powodzeniem u tych, którzy szukają sposobów na inwestycje alternatywne, jednak bardzo często wykorzystywany jest w przemyśle. To ma odbicie w większej stabilności na rynku. Ponieważ duża część popytu zależna jest nie od widzi mi się spekulantów, a od realnych potrzeb gospodarki, lokaty strukturalne oparte o srebro wydają się znacznie stabilniejsze.

Szukaj
    Wielu klientów banków na pytanie czym różni się kredyt (dowolnego rodzaju) od pożyczki odpowie, że w zasadzie są to nazwy określające ten sam produkt. Czy rzeczywiście są to pojęcia synonimiczne, czy w sensie prawnym, ekonomicznym są to takie same rodzaje stosunków? Zdecydowanie nie. Oczywiście to, co jest im wspólne to zaciągnięcie długu. Ale w sensie prawnym, w świetle konkretnych zapisów umowy kredyt jest zupełnie różnym produktem od pożyczki. Poznając różnice, zalety i wady obu produktów będziemy mogli świadomie podejmować decyzję, czy w danej sytuacji lepiej jest zaciągnąć kredyt czy pożyczkę. Kredyt bankowy jest rodzajem umowy zawartej w formie pisemnej (obligatoryjnie) między kredytodawcą (bankiem) a kredytobiorcą (osobą fizyczną). Na mocy tej umowy kredytodawca zobowiązuje się do udostępnienia środków finansowych kredytobiorcy na konkretny cel. Kredytobiorca zaś zobowiązuje się do zwrotu tych środków wraz z odsetkami wynikającymi z warunków umowy w określonym czasie. Większość umów bardzo precyzyjnie określa kwotę i rodzaj waluty w jakiej kredyt jest udzielany, sposób i warunki jego uruchomienia, cel kredytu, czas kredytowania wraz terminami spłaty rat, bądź całej kwoty, wysokość oprocentowania oraz sposób zabezpieczenia kredytu na wypadek odstąpienia od umowy przez kredytobiorcę. Co ważne w świetle polskiego prawa, dokładnie rzecz ujmując prawa bankowego, kredytów udzielać mogą tylko i wyłącznie banki. Co ciekawe banki nie muszą być właścicielami środków, które pożyczają. W praktyce na sfinansowanie udzielanych kredytów używają one pieniędzy pochodzących z lokat jakie przyjmują od swoich klientów. schody granitowe : www.bkg.com.pl/schody-granitowe
finanse nowe rynki technologiczne sukces na rynku technologicznym nowe gadzety elektroniczne marzenia o domu zakup i inwestycja b 2 biz finanse kto moze refinansowac kiedy refinansowac kredyty dla nowych firm rodzaje jak uzyskac kredyty dla nowych firm kredyty dla nowych firm b 3 biz finanse b 2 pozyczki dlugoletnie splacanie zdolnosc kredytowa banki zarabiaja niekorzystny czas b 4 biz finanse b 3 ile kosztuje nie mamy wyjscia prowizja od wplat i wyplat oplaty za przelewy na koncie konto osobiste na co zwrocic uwage b 5 biz finanse b 4 tempo splacania kredytu pozyczka gotowkowa nieduza kredyt gotowkowy dlaczego jest drogi kredyt stabilnie splacany kredyt hipoteczny dlaczego jest tani b 6 biz finanse b 5 kredyty dla studentow kredyt studencki komu sie oplaca gdy kredytow jest za duzo kredyt konsolidacyjny kiedy i dlaczego efekty lokat overnight b 7 biz finanse b 6 lokata overnight co to takiego co wplywa na oprocentowanie lokaty od czego zalezy oprocentowanie bankowe pewne jak w banku lokaty bankowe czy strukturyzowane b 8 biz finanse b 7 dodatkowe obostrzenia lokat strukturyzowanych lokaty strukturyzowane na co uwazac typy lokat lokaty bankowe rozne rodzaje pozytywne aspekty ksiegowosci b 9 biz finanse b 8 uslugi ksiegowe dlaczego sie oplacaja oprocentowanie kredytu naszego mieszkania kredyt mieszkaniowy od czego zalezy oprocentowanie kredyt mieszkaniowy jaka procedura konto firmowe jak wybierac b 10 biz finanse b 9 po co komu konto w banku karty kredytowe na co uwazac kto moze zalozyc biuro rachunkowe uslugi rachunkowe na co zwrocic uwage co zrobic kiedy pozyczka zaczyna ciazyc b 11 biz finanse b 10 czym sie rozni pozyczka hipoteczna od kredytu hipotecznego jak oszczedzac na uslugach finansowych od czego zalezy zdolnosc kredytowa kredyt mieszkaniowy w jakiej walucie stopa procentowa i jej wplyw na kredyt hipoteczny b 12 biz finanse b 11 kredyt mieszkaniowy dla kogo i kiedy knf straznik bezpiecznych kredytow alternatywne inwestycje przyklady dla kogo oszczedzanie dla kogo inwestowanie lokaty oparte na roznych surowcach b 13 biz finanse b 12 kredyt balonowy z czym to sie je na co jaki kredyt ubezpieczenie komunikacyjne jakie i po co oc ac nnw co to jest czy oplaca sie dogadywac w sprawie ubezpieczenia oc b 14 biz finanse b 13 gdzie wykupic oc naprawa bezgotowkowa kontra odszkodowanie ubezpieczenie mieszkania warto wiedziec rozne rodzaje ubezpieczenia czym sie roznia konta b 15 biz finanse b 14 konto walutowe kiedy warto konto bankowe historia czeki na czym polegaja plastikowy pieniadz czyli karty debetowe co wybrac karte debetowa czy kredytowa b 16 biz finanse b 15 czeki w czasach nowozytnych karta debetowa zalety skad sie wziela karta kredytowa historia karty kredytowej karta debetowa dwa systemy rozliczen b 17 biz finanse b 16 karty kredytowe zagrozenia dla klienta karty kredytowe korzysci i koszty dla sprzedawcow wczesna historia oprocentowania typowe produkty bankowe lokata oszczednosciowa za i przeciw b 18 biz finanse b 17 kierunki zamawiane przedsiebiorcy inwestycje dotacje na okreslona dzialalnosc przedsiebiorstwa badawcze b 19 biz finanse b 18 szkolenie kadry kierowniczej panele sloneczne oraz wlasciwie dotacje dotacje na remonty budowlane szpitale potrzebuja pilnie kasy budowa drog b 20 biz finanse b 19 kredyt na motor czy quad gotowka juz teraz pozyczki bez zaswiadczen kapitalizm wolnorynkowa gospodarka stanow zjednoczonych biz finanse b 20